Przed wizytą w gabinecie zabiegowym usuń z paznokci lakier, szczególnie jeśli masz pedicure hybrydowy. Gabinet nie dysponuje środkami do usuwania lakieruo, w związku z czym nie będzie można przeprowadzić pełnej diagnostyki ani wykonać pełnego zabiegu pielęgnacyjnego / leczniczego.
Ubierz się komfortowo - najwygodniejsze będą luźne spodnie z nieco szerszymi nogawkami (łatwymi do podwinięcia na czas zabiegu) oraz skarpetki.
Pamiętaj o dostarczeniu lekarzowi aktualnych badań laboratoryjnych, szczególnie wyniku HbA1c. W niektórych sytuacjach może być konieczne wykonanie rtg stóp lub usg dopplerowskiego tętnic stóp - o takiej potrzebie poinformuje cię lekarz na pierwszej wizycie po zebraniu wywiadu i wykonaniu wstępnego badania stóp.
Lekarz zbiera wywiad na temat twojego aktualnego problemu oraz historii twojej choroby, a następnie przystępuje do badania stóp - oglądaniem, dotykiem, za pomocą monofilamentu do badania czucia dotyku oraz urządzenia o nazwie tip-term do badania czucia temperatury, a jeśli zajdzie taka potrzeba, również innymi przyrządami. Po badaniu jest wykonywana dokumentacja fotograficzna stóp. Zdjęcia są dołączane do dokumentacji elektronicznej. Następnie ustalany jest plan dalszego postępowania, a pacjent po zapoznaniu się z nim podpisuje zgodę na leczenie. Podczas zabiegu, po oczyszczeniu rany, dobierane są odpowiednie opatrunki oraz inne metody lecznicze, np. kompresjoterapia, odciążenie, ostrzyknięcie rany kolagenem lub fibryną.
Wizyta kończy się wydaniem pisemnych zaleceń odnośnie dalszego postępowania wraz z niezbędnymi receptami i/lub zleceniami na wyroby medyczne.
Niniejsza witryna ma charakter wyłącznie informacyjny, a publikowane treści mają na celu edukację diabetologiczną oraz promowanie szeroko pojętej świadomości zdrowotnej i zdrowego trybu życia. Na podstawie uzyskanych informacji nie należy podejmować samodiagnozowania ani samoleczenia i w żadnym wypadku nie mogą one zastąpić wizyty u lekarza.